Kaķu un suņu saimnieki, iespējams, pamanījuši, ka miegā viņu mīluļi bieži kustina ausis un ķepas, dažkārt pat izdod skaņas.
Tāpat kā cilvēkiem, arī dzīvniekiem miegam ir ļoti liela nozīme dzīvē – tiek uzskatīts, ka atpūtas laikā tie ne tikai atjauno spēkus, bet arī strukturē dienā saņemto informāciju.
Nav šaubu, ka kaķi un suņi sapņo, jo to ir pierādījuši ļoti daudzu zinātnisku pētījumu rezultāti. Cilvēkiem ir dažādi sapņi: mēs sapņojam par mīļajiem, visādiem murgiem un dažreiz vienkārši nesaprotamām muļķībām. Rodas jautājums – par ko sapņo mūsu mājdzīvnieki?
Zinātniekiem jau sen ir bijusi atbilde uz šo jautājumu.
Pēc zinātnieku domām, zīdītāju smadzenes darbojas salīdzinoši vienādi. Kad cilvēki, kaķi un suņi aizmiguši, viņi piedzīvo vairākas REM un ne-REM miega fāzes.
Lēnā viļņa miega laikā mūsu elpošana palēninās, muskuļi ir visvairāk atslābināti, un mūsu ķermeņa temperatūra pazeminās. Lēnā miega fāze aizņem apmēram 75% no visa atpūtas. Šajā fāzē organisms atjauno audus un atbrīvo svarīgus hormonus.
Ko redz sapnī kaķi?
Kaķiem ļoti patīk miegs – viņi parasti guļ 15-18 stundas diennaktī. To, ka viņi sapņo tāpat kā cilvēki, 1979. gadā pierādīja franču fiziologs Mišels Žūvē.
Viņš zināja, ka kaķu smadzenēs ir sadaļa, kas miega laikā bloķē viņu kustības. Diezgan skarbā eksperimentā viņš ķirurģiski atspējoja šo zonu un sāka novērot, kas notiks tālāk. Pamatojoties uz to, zinātnieks secināja, ka savos sapņos kaķi dara gandrīz to pašu, ko patiesībā.
Lasi vēl: Kāda veikala darbiniece ”pačukstēja” kādus produktus labāk neiegādāties lielveikalos
Tas nozīmē, ka miega laikā kaķi ēd, medī, spēlējas utt. Ņemot vērā, ka kaķu galvenie draugi ir viņu saimnieki, izrādās, ka lielākoties viņi sapņos redz savas ģimenes locekļus. Varbūt tas ir jaukākais fakts no šī raksta.